بهینه سازی برای موتورهای جستجو – سئو (SEO)

بهینه سازی برای موتورهای جستجو – سئو (SEO)

سئو چیست؟

سئو – بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو – بررسی استراتژی ها، اصول و تکنیک هایی برای افزایش تعداد بازدیدکنندگان وب سایت می باشد که با بالا رفتن رتبه وب سایت در صفحات نتایج جستجو (SERP) در موتورهای جستجو (شامل گوگل، یاهو، بینگ و …) حاصل می شود.

رتبه خود در موتورهای جستجو را بالا ببرید.
بهینه سازی برای موتورهای جستجو (SEO) فرآیند بهبود نمایان بودن یک وب‎سایت یا یک صفحه وب در موتور های جستجو‌، از طریق روش های ارائه نتایج جستجوی طبیعی و یا غیر پولی است. در کل، هرچه یک صفحه در جایگاه بالاتری در صفحه نتایج موتور های جستجو قرار گیرد، بازدید کنندگان بیشتری خواهد داشت. بهینه سازی برای موتورهای جستجو (SEO) ممکن است انواع مختلفی از جستجو را هدف قرار دهد، مثلاً جستجوی عکس، جستجوی منطقه ای، جستجوی ویدئو، جستجوی علمی، اخبار و یا جستجو های تخصصی صنعتی و … .
SEO ، به عنوان یک راهبرد بازاریابی اینترنتی، مسائلی از قبیل نحوه عملکرد موتورهای جستجو، موارد مورد جستجوی مردم، و کلمات کلیدی که مردم برای جستجو در یک مورد خاص تایپ می کنند، و موتورهای جستجوی هدف مشتریان را در نظر می گیرد. بهینه سازی یک وب سایت می تواند شامل ویرایش مطالب آن و یا ویرایش کد های HTML و دیگر کدهای یک وب سایت باشد، که هر دو تأثیر به سزایی در افزایش کلمات کلیدی و پاک کردن بار اضافی اندیس های موتور های جستجو دارند. همچنین ایجاد لینک های داخلی و خارجی، یکی دیگر از تاکتیک های SEO است.

بهینه سازی برای موتور های جستجو یکی از حیاتی ترین جنبه های اداره یک تجارت موفق آنلاین می باشد. خیلی از شرکت ها هزینه های زیادی برای طراحی وب سایت خود هزینه می کنند، اما اهمیت بهینه سازی برای موتور های جستجو و بازاریابی اینترنتی را فراموش می کنند.

در نتیجه، وب سایت آنها در رتبه ی پایینی از موتورهای جستجو قرار می گیرد، جایی که مشتریان آنها برای پیدا کردنشان باید به سختی تلاش کنند. با برخی تکنیک های پیشرفته بهینه سازی برای موتورهای جستجو و تکنیک های بازاریابی، وب سایت شما می تواند در رتبه بندی نتایج جستجو به رتبه بالاتری دست پیدا کند، و در نهایت ترافیک هدفمند بیشتری به سوی وب سایت شما فرستاده خواهد شد. زمانی که شما تصمیم به سئو سایت خود میگیرید درواقع اولین قدم بلند خود را در زمینه بالاتر بردن نرخ تبدیل سایت از نقطه ابتدایی به عنوان یک بازدیدکننده ساده به یک مشتری و یا کسی که از خدمات شما استفاده میکند برداشته اید، یکی از هنرهای ما وصل کردن این دونقطه و نقاط میانی آن به یکدیگر است.

برخی از شرکت های ارائه دهنده خدمات سئو (SEO) اعلام می کنند که به شما جایگاه اول موتور های جستجو را می دهند. اما متأسفانه چنین چیزی امکان پذیر نیست – هیچ تضمینی برای همه وجود ندارد که حتی به صفحه اول نتایج راه پیدا کنند. امسپاد اظهار به انجام کارهای غیر واقعی نمی کند، اما ما موفقیت قابل توجهی در زمینه به دست آوردن بیشترین رتبه برای چندی از مشتری هایمان و همچنین خودمان را در کارنامه خود داریم. که این دقیقاً علتی است که شما در حال خواندن این متن هستید. همچنین بسیار دیده شده که شرکت هایی با عنوان انجام سئو ارزان و ارائه پلن ها قیمت های کاملا غیر واقعی قول رتبه های بالا را در موتورهای جستجو میدهند .این مجموعه ها معمولا با انجام روشهای غیر قانونی و اشتباه در زمینه بهینه سازی سایت و حتی در برخی از موارد طراحی وبسایت باعث نابودی برند مورد نظر در موتورهایی مانند گوگل ، یاهو و بینگ می شوند.

خدمات موتورهای جستجویی که ما ارائه می دهیم:
متخصصان تیم بهینه سازی برای موتورهای جستجو ما خدمات بهینه سازی با کیفیت و نتایج ماندگار ارائه می دهند. ما از راهبردهای طبیعی سئو استفاده می کنیم تا رتبه وب سایت شما را به مانند ترافیک و بازدید آن افزایش دهیم.

برخی از خدمات بهینه سازی داخلی سایت
برخی از خدمات بهینه سازی خارج از سایت
•    تبلیغات کلیکی (PPC)
•    بازاریابی شبکه های اجتماعی
•    تأمین مطالب / مقاله نویسی (Copywriting)
•    ایجاد لینک
•    ارائه مقاله و بازاریابی از طریق مقالات
•    بلاگ نویسی
•    نظردهی در بلاگ ها
•    معرفی به شبکه های اجتماعی
•    معرفی به نشریات
•    فوروم نویسی
•    ارائه عضویت و نشر خوراک RSS
•    معرفی به موتورهای جستجو
•    پرسش و پاسخ از طریق Yahoo و Answer.com
•    ورود به لیست صفحه های زرد
•    پست های رده بندی شده آنلاین
•    لینک در PDFها
•    انتشار و اشتراک ویدئو
•    نشر صفحات PowerPoint
•    بازاریابی Facebook
•    بازاریابی LinkedIn
•    کمپین تبلیغاتی Twitter
تغییرات در سئو داخلی به صورت مستقیم در وب سایت شما قابل دیدن هستند. ولی عملکرد سئو خارجی مانند قسمت پایینی کوه یخ شناور کمتر دیده می شود. برای تغییرات خارجی موثر در بهینه سازی وب سایت باید آنالیزهای بسیار دقیقی انجام دادم و قسمتی که در زیر آب قرار دارد هم مورد بررسی قرار بگیرد.

 

ما همچنین خدمات گزارش دهی و تحلیل هفتگی و ماهانه از موارد زیر ارائه می دهیم:
•    تحلیل ترافیک (بازدید سایت)
•    تحلیل ساختار لینک ها
•    ردیابی بازدید کننده
•    رده بندی کلمات کلیدی
•    تحلیل گوگل
•    کمپین تبلیغات پولی و کلمات تبلیغاتی گوگل

به مانند هر چیز دیگری، سایت شما و ملزومات سئو آن کاملاً خاص هستند. ما هر گونه خدمات سئو را که مد نظر شما باشد ارائه می دهیم تا خدماتی در حد نیاز شما ارائه کرده باشم!

 

چرا باید سایت خود را بهینه سازی کنید؟
طراحی و ساختار وب سایت شما تنها شروع به دست آوردن موفقیت آنلاین برای تجارت تان است. سایت شما ابتدا باید بهینه شود و سپس به موتور های جستجوی اصلی معرفی شود، مانند گوگل، یاهو، MSN و … . اگر وب سایت شما بهینه سازی نشده باشد، شانس این که تجارت الکترونیک شما در دنیای اینترنت و از طریق موتورهای جستجو یافت شود، بسیار کم خواهد بود. در حال حاضر، بیش از 70% تراکنش های تجارت الکترونیکی از یک اندیس موتور جستجو ریشه می گیرند. اگر سایت شما در چنین لیست هایی موجود نباشد، ممکن است هیچ وقت توسط عده کثیری از مشتریان بالقوه تان که از اینترنت به عنوان منبع جدید تجارت استفاده میکنند، پیدا نشوید. اصلی ترین مزیت استفاده از سئو شانس به نهایت رساندن پتانسیل فعالیتی تجارت تان به حداکثر می رسد و مردمی را که به محصول شما علاقه مندند را به سوی شما می آورد تا از خدمات و محصولات شما بهره مند شوند.
چرا بهینه سازی برای موتور های جستجو (SEO) مهم است؟
مطرح بودن در وب (حضور در وب) عنصر حیاتی بسیاری از تجارت ها شده است، که برای دلایل مختلفی از تبلیغات تا بازاریابی، و در کل برای گسترش تجارت در دنیای وب مورد استفاده قرار گرفته است.
به دست آوردن رتبه بالا در موتور های جستجو نیازمند اختصاص زمان و تلاش خاصی است، که شامل استانداردهای خاصی است، مانند این که ما چگونه سایت شما را احداث می کنیم، چگونه گرافیک سایت شما را طراحی می کنیم، چگونه کد های شما را ویرایش می کنیم و غیره. این تکنیک ها می توانند بازدید و ترافیک با کیفیتی را به سایت شما بکشانند، بدون نیاز به تبلیغات بصری سنتی، تنها از این طریق که اطمینان حاصل می شود که شما توسط افرادی که دنبالتان می گردند پیدا می شوید.

مزیت های بهینه سازی برای موتورهای جستجو (SEO)
همانطور که قبلاٌ هم گفتیم، سئو یکی از حیاتی ترین عناصر در بیشینه کردن پتانسیل ترافیکی یک وب سایت است. بیش از 600 میلیون جستجوی آنلاین در طی هر ما در انگلستان انجام می شود و 85% کل کاربران اینترنتی معمولاً چیزی که به دنبالش می گردند را از طریق سایت های جستجو پیدا می کنند. با اجازه دادن به امسپاد برای پیاده سازی راهبردهای SEO برای حضور بخشیدن به وب سایت شما در دنیای وب، این اطمینان را می دهد که وب سایت شما توسط بیشترین تعداد کاربر اینترنتی ممکن پیدا می شود.

تبلیغات کلیکی (PPC) چیست؟
کمپین های بازاریابی پرداخت برای هر بار کلیک یکی از موفق ترین روش های افزایش مستقیم بازدید وب سایت ها است. مشابه روش های تبلیغات سنتی، موتورهای جستجو با دریافت هزینه شما را در داخل لیست هایی می گذارند که در ازای هر بار کلیک کاربر بر روی لینک ارائه شده از تبلیغ کننده (صاحب سایت) پول دریافت می کنند. این لیست همان لیستی است که شما را در سه نتیجه اول هر جستجوی مرتبط قرار می دهد. این روش موثرترین روش برای تضمین قرار گرفتن در بالای لیست هاست، بنابراین راهبردی است که به زودی محبوبیت بالایی پیدا خواهد کرد.
امسپاد در کنار شما خواهد بود تا به شما در انتخاب بهترین کلمات کلیدی و قیمت گذاری برای هر بار کلیک تصمیم بگیرید. این مسئله به شما کمک خواهد کرد تبلیغاتی ایجاد کنید که کلیک بیشتری داشته باشند، که مسلماً در فروش بیشتر خدمات یا محصولات شما کمک خواهد کرد.
مزایای تبلیغات به روش تبلیغات کلیکی(PPC)
کمپین های تبلیغات کلیکی برای بازاریابی آنلاین مزایای متعددی دارند. برای مثال، نیاز به هیچ گونه تغییری در طراحی وب سایت تان نیست، و همانند کمپین بهینه سازی برای موتور های جستجو (SEO) منجر به افزایش ترافیک هدفمند و با کیفیت از سوی موتورهای جستجو می شود. این امکان وجود دارد که تعداد بازدید کنندگان وب سایت شما و میزان هزینه پرداختی بابت کمپین را به طور دقیق محاسبه کنید. همانطور که قبلاً هم گفته شد به شما کمک خواهیم کرد تا عناوین مورد جستجو  را انتخاب کنید و شما قادر خواهید بود که به هر تعداد عنوان مورد دلخواه تان، چه کم و چه زیاد انتخاب کنید، و این موضوع به شما اجازه می دهد تا یک بودجه ماهانه تعیین کرده و به آن پایبند باشید. مزیت دیگر این است که این نوع کمپین ها می توانند در طول مدت زمان کوتاهی اجرا شوند.
ایجاد لینک چیست؟
ایجاد لینک هم همانند مباحث دیگر نقش به سزایی در موقعیت یابی در میان نتایج جستجو و همچنین نقش واضحی در افزایش بازدید کنندگان وب سایت تان دارد. خیلی از موتور های جستجو به این موضوع بسیار اهمیت داده و بنابراین از تعداد و کیفیت لینک هایی که از سایت های دیگر به وب سایت شما داده شده اند فاکتوری برای الگوریتم رتبه دهی به سایت شما می سازند. یعنی شما باید از سایت هایی لینک داشته باشید که موتورهای جستجویی مثل یاهو، گوگل و MSN آن سایت ها را دارای اهمیت می دانند. بنابراین امسپاد سایت هایی را مورد هدف قرار می دهد که به شما با ارزشترین لینک ها را ارائه دهند.
مزایای ایجاد لینک
ایجاد لینک، یک مزیت برای رتبه شما در موتور های جستجو است، چرا که موتورهای جستجو معمولاً تعداد لینک های به وبسایت شما را در الگوریتم هایشان در نظر می گیرند. در نتیجه این موضوع به این معنی است که بازدید حاصل از موتورهای جستجو به صورت موثرتر و با کیفیت تری به وب سایت شما ارسال شده و همچنین به این معنی است که سایت شما به صورت راهبردی بر روی سایت های دیگر و لیست های موجود دیگر بر روی اینترنت لینک خواهد داشت.

چرا امسپاد؟

تعدادی از علت هایی که چرا امسپاد را برای اجرای راهکارهای بهینه سازی برای موتور های جستجو انتخاب کنید از قرار زیر است:

•    ما دیدگاهی بسیار انعطاف پذیر در قبال کار خود و مشتری هایمان داریم، که در واقع شامل تنوع محیط وب و در واقع این موضوع که سایت هر مشتری با دیگری متفاوت است می باشد.
•    ما با شما به فعالیتی بسیار نزدیک و شانه به شانه خواهیم پرداخت تا شما را کاملاً از کارهایی که انجام می دهیم و علت آنها مطلع سازیم، این که چه عناصری نتایج مطلوب را می سازد، چرا این تکنیک ها برای شما کار خواهند کرد، و ما همیشه معتقد بوده و هستیم که هر کاری که برای هر مشتری انجام می شود متعلق به خود او ست.
•    از همان ابتدا با شما صادقانه و واقع بینانه رفتار خواهیم کرد، و وعده ای نخواهیم داد که نتوانیم به آن عمل کنیم.
•    در نهایت .. این مسئله پیش می آید که چگونه مطمئن می شوید این اقدامات کار خواهند کرد؟ بسیار خوب، یک جواب راحت برای این موضوع وجود دارد.. شما ما را در دنیای وب پیدا کردید، این طور نیست؟ پس حتماً که ما برای خودمان کار درستی را انجام داده ایم که به این نتایج دست یافته ایم.. و همین اقدامات را برای شما نیز انجام خواهیم داد.

فراموش نکنید!!! بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجو (SEO) یک کار کاملا تخصصی بوده ونیازمند دانش برنامه نویسی و آشنایی کامل با دنیای وب میباشد، بنابراین ترجیحا در صورت عدم تخصص این کار را به تنهایی در منزل انجام ندهید.اما مهمتر از نکته قبل، حتما از تخصص تیمی که سئو سایت شما را عهده دار میگردد اطمینان کامل حاصل کنید.

برای این که دریابید امسپاد چگونه به وب سایت شما کمک می کند تا در نتایج جستجو رتبه بالاتری داشته باشید، همین حالا با ما تماس برقرار کرده و ما به شما تحلیل رایگانی از وب سایتتان ارائه می دهیم و راهبردهای پیشنهادی SEO خود را در اختیار شما خواهیم گذاشت.

در بخش آموزش سئو بلاگ امسپاد می توانید نکات آموزشی و اخبار سئو را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو